mzj auto serwis logo
mzj auto service logo

      Regeneracja turbosprężarek 

Turbosprężarki

W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno naprawę zwykłych turbosprężarek, jak i tych ze zmienną geometrią łopatek. Te drugie są bardziej wydajne, dzięki czemu mogą wygenerować większą moc, jednak te pierwsze są mniej zawodne. Jednak różnego rodzaju problemy dotyczyć mogą każdej odmiany tego urządzenia.

Nieprawidłowe działanie turbosprężarki rozpoznać można przede wszystkim po wyciekach, często też urządzenie przechodzi w tryb awaryjny. Łatwo zauważyć również nagłą utratę mocy, a przy wyższych obrotach może pojawić się nadmierne dymienie z układu wydechowego. Charakterystycznym objawem jest też piskliwy dźwięk towarzyszący pracy turbosprężarki Symptomów tych nie można lekceważyć, ponieważ łatwo w ten sposób doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, a także spalenia silnika.

Każdą naprawę turbosprężarki zaczynamy od jej demontażu, a także dokładnego oczyszczenia wszystkich elementów. Dzięki temu możemy dokładnie ocenić stopień ich zużycia i w razie potrzeby przeprowadzić ich wymianę. Do wymiany elementów zespołu łożyskowania i uszczelnienia wykorzystujemy wyłącznie najlepsze zestawy naprawcze. Następnie ma miejsce najważniejsza część naprawy, czyli odpowiednie wyważenie wirnika, potem zamontowanie w korpusie elementów wirujących i wyważenie rdzenia turbosprężarki przy pomocy doważarki wysokoobrotowej. Na tym etapie zamontować już możemy aluminiową lub żeliwną obudowę i wyregulować wartość ciśnienia zaworu. Zregenerowana turbosprężarka może zostać zamontowana w pojeździe, jednak dopiero wtedy, gdy usunięta zostanie usterka, która doprowadziła do konieczności wymiany elementu.

Zarówno proces naprawy, jak i regeneracji turbosprężarek przeprowadzamy z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Pozwala nam to zapewnić Klientom, że zregenerowane urządzenia z powodzeniem konkurować mogą ze swymi fabrycznie nowymi odpowiednikami. Możliwe jest to dzięki naszej wyspecjalizowanej i doświadczonej kadrze, ale też wyposażeniu warsztatu w cenione na rynku urządzenia doważające i innego rodzaju nowoczesny sprzęt. Tym samym zagwarantować możemy nie tylko profesjonalną, ale też szybką obsługę.

ul. Krasickiego 27A
61-412 Poznań
kom. 570 145 542
kom. 509 664 375