mzj auto serwis logo
mzj auto service logo

               

Zawieszenia

Wielu Klientów zleca nam regenerację elementów zawieszenia, a więc wahaczy, drążków czy przegubów kulistych i krzyżakowych. Zawieszenie stanowi zespół części, które łączą koła z resztą pojazdu, pozwalając na przeniesienie powstających podczas jazdy sił na nadwozie. To właśnie ten element odpowiada za komfort jazdy, ale też sterowność pojazdu. Zawieszenie obejmuje części prowadzące koło (wahacz, drążek poprzeczny czy podłużny), mające funkcję resorującą (resor piórowy czy sprężyna śrubowa), a także elementy tłumiące (amortyzator). Zawieszenie może być zależne lub niezależne.

Polskie drogi nie należą do najbardziej równych, co przekłada się na częste uszkodzenia zawieszenia. Liczne drgania i wstrząsy przyczyniają się do powstawania usterek zarówno w nowych, jak i już wysłużonych pojazdach. Trzeba pamiętać, że zawieszenie ma znaczący wpływ na komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy, dlatego na jakiekolwiek objawy jego uszkodzenia warto od razu reagować. W wielu przypadkach to właśnie lekceważone objawy nieprawidłowego działania zawieszenia doprowadzają do poważnych wypadków samochodowych.

Zużycie elementów zawieszenia łatwo zauważyć. Przede wszystkim są to trudności z utrzymaniem prostolinijnego toru jazdy, jeśli najedzie się kołem na, nawet niewielką, nierówność terenu. Objaw ten wynika z luzów w układzie kierowniczym lub wadliwej pracy amortyzatora. Jeździe po nierównościach towarzyszą też często stuki czy odczuwalne uderzenia w układzie jezdnym samochodu, dziwny odgłos pojawić się też może w chwili hamowania. Warto zwrócić również uwagę na duży luz kierownicy lub osłabioną reakcję pojazdu na jej niewielkie ruchy. Problem z zawieszeniem zdiagnozować można też obserwując pochylenie pojazdu na jeden bok czy widoczne pochylenie jednego z kół.

Szybko i profesjonalnie przeprowadzamy naprawę zawieszenia do wszystkich modeli aut osobowych i dostawczych. Wykorzystujemy innowacyjne technologie, dzięki czemu regenerowane wahacze są bardziej trwałe niż zamienniki dostępne na rynku. Używamy najwyższej jakości materiałów na wkłady do wahaczy, a także atestowanej stali na sworznie kuliste. Nasze duże doświadczenie sprawia, że każdą naprawę zawieszenia przeprowadzić możemy starannie, szybko i w korzystnej cenie.

ul. Krasickiego 27A
61-412 Poznań
kom. 570 145 542
kom. 509 664 375